Připravované akce

Angela Gheorghiu: Diva For Ever | 16. listopadu 2024

Angela Gheorghiu se vrací do Prahy se skvělým koncertním programem! Klasická hudba zažije v sobotu 16. listopadu 2024 v prestižní Smetanově síni Obecn9ho domu v Praze od 19.30 hodin výjimečný večer.

Angela Gheorghiu, známá jako jedna z nejlepších současných sopranistek, jejíž hlas lze označit za lyrický, expresivní a silný, s výraznou schopností předat hluboký emocionální rozsah, je proslulá svým bohatým, sametovým tónem a jedinečným témbrem, které jí v kombinaci s dokonalou pěveckou technikou a dramatickou interpretací umožňují zaujmout a dojmout publikum. Její repertoár, který zahrnuje role belcanta, verismu a francouzského romantismu, dokládá její všestrannost a mistrovství v široké škále žánrů. Angela Gheorghiu je často oceňována pro svou přirozenou muzikálnost a eleganci na jevišti, což z ní činí nejen vynikající operní pěvkyni, ale také skutečnou divu v původním slova smyslu.

Objednat vstupenku

Společně s ní bude jeviště sdílet oslnivý tenorista Saimir Pirgu, jehož čistý, brilantní hlas vyniká v lyrických tenorových rolích. Je proslulý svou emotivní a citlivou interpretací na velkých světových operních scénách.
Pod taktovkou maestra Naydena Todorova a za doprovodu Českého národního symfonického orchestru slibuje toto setkání obou hlasů podmanivou výměnu a živé chvíle plné emocí pro milovníky opery.

Program:

Georg Freidrich Haendel, Rinaldo – „Lascia ch’io pianga“  
Georges Bizet, Carmen, « La fleur que tu m’avais jetée »

Giacomo Puccini, Tosca – „Mario, Mario“

Arrigo Boito, Mefistofele – L’altra notte in fondo al mare“
Giacomo Puccini, Tosca “E lucevan le stelle”
Giacomo  Puccini, La Boheme – „O soave fanciulla“ 

Guiseppe Verdi, Un Ballo in Maschera – „Morro, ma prima in grazia“

Guiseppe Verdi, Ernani “Mercè, diletti amici… Come rugiada al cespite”

Umberto Giordano, Andrea Chenier – „Vicino a te“  

Francesco Cilea, L’Arlesiana “È la solita storia  del pastore”

Giacomo Puccini, Madama Butterfly – „Un bel di, vedremo“ Guiseppe Verdi, La Traviata – Brindisi „Libiamo..“