AKTUALITY

Unikátní hudební nástroj SOBOT je na světě!

V sobotu 1.8.2020 jsme vyzvedli u milého pana Jaroslava Krčka – dirigenta, skladatele, vedoucího souboru Musica Bohemica a dávného přítele Jiřího Trnky a Václava Trojana – dokonalou kopii původního nástroje zvaného SOBOT.
Nástroj, pojmenovaný podle svého tvůrce pana Sobotky, hraje v partituře k Trnkův „Sen noci svatojánské“ naživo díky svému ojedinělému zvuku nezastupitelnou roli.
#JaroslavKrček #SOČR #SenNociSvatojanske #KCP #JiříTrnka #VáclavTrojan #Sobot #LoutkovyFilm #Radioservis #Supraphon #WilliamShakespeare #Klasika


Drazí Trekkies a fanoušci Star Trek

S největší pravděpodobností se nám podaří uvést plánovanou show http://www.jvclassics.cz/portfolio/william-shatner-live-on-stage/ v novém termínu 26.3.2021. Pro zahájení předprodeje sledujte náš WEB a FB stránky https://www.facebook.com/jvclassics


23.června. Dnes je ten den. Nebo spíš předvečer noci Svatojanské.


✨✨✨ Předvečer kouzelné noci, kdy se jednou za rok stávají zázraky. Noci, o které napsal William Shakespeare slavnou hru, již pro Trnkův nádherný loutkový film přebásnil Josef Kainar. ✨✨✨
💖 Trnkův „Sen noci svatojánské“ naživo 💖
Trnkovu dílu je již šest desetiletí. Ale stejně jako slavné literární předloze, ani filmu čas nic neubral na půvabu. Naopak. Kvalitu uměleckého díla vždy prověří právě až čas. Film je dílo mimořádně komplexní. Ideálně by se měla každá jeho složka perfektně prolínat a doplňovat s těmi ostatními. Scénář je precizním náčrtem, kterému filmový obraz dodá barvu a hudba jemné detaily.
Pro Trnkův film Sen noci Svatojanské složil takovou ideální hudbu Václav Trojan. Jeho hudba ožije nejen v podání Symfonický Orchestr Českého rozhlasu, který na podzim doprovodí projekci filmu v Kongresové centrum Praha, ale i na doprovodném CD, které se v těchto dnech natáčí a u příležitosti obnovené premiéry jej vydá společnost Radioservis-as.cz – Audioknihy a hudební nosiče.
Na natáčení se kromě orchestru podílel i oblíbený herec Petr Štěpánek, jenž se na pódiu s chutí zhostí role vypravěče.

Nové „karanténní“ video Lord of the Dance Vám rozzáří den 🙂

Ani Michael Flatley s Lord of the Dance v průběhu pandemie #Covid19 nezapomínají na své fanoušky. Snaží se zůstat v kondici a zároveň dál předávat energii a dobrou náladu stejně jako při svých živých vystoupeních.

Jednotliví tanečníci včetně Michaela natočili z domácí karantény krátká taneční videa, která pak sestříhaná dohromady představují v klipu, na který se můžete podívat níže.

Celé „lordí“ video je věnováno hrdinům z první linie 👍👍👍👍👍

#StayPositive ❤️❤️❤️ #YouAreTheTrueHeroes ❤️❤️❤️

Těšíme se moc na únor 2021, až k nám zas tahle fenomenální partička přijede na turné! 🕺


Zrušení talk-show Williama Shatnera ve Foru Karlín

Vážení přátelé,
 
jak víte, na základě rozhodnutí vlády ČR, která zrušila všechny společenské akce nad 100 lidí kvůli epidemii koronaviru, musíme s velkou lítostí odvolat naše představení William Shatner Live on Stage v neděli 15. 3. v pražském Foru Karlín.
Je nám to opravdu velmi líto, protože jsme přípravě této akce věnovali maximum, ale nyní se tomuto vládnímu nařízení musíme podřídit. Prosíme o maximální vstřícnost i pochopení a hlavně o čas, protože se jedná o zásah vyšší moci.
Ihned jsme zahájili jednání s panem Shatnerem o náhradním  termínu této akce a o veškerých novinkách budeme informovat na našem Facebooku a webových stránkách.
Velice si vážíme Vašeho zájmu o toto představení, stejně tak i veškeré podpory fanoušků Star Treku.
Zde si můžete přečíst oficiální vyjádření české vlády k aktuální situaci.
 
Děkujeme za pochopení , tým JV Classics