Realizované akce

Andrea Bocelli 13.1.2024 – O2 arena Praha

Italský tenorista Andrea Bocelli se po řadě vyprodaných koncertů vrací 13.ledna 2024 do pražské O2 areny, kde vystoupí tak jako vždy s Českým národním symfonickým orchestrem a celou plejádou vzácných hostů.  národním symfonickým orchestrem a celou plejádou vzácných hostů.  

Objednat vstupenku

Andrea Bocelli v rozhovoru pro Radiožurnál před časem pochválil a ocenil české publikum: dA také díky tomuto vztahu mám na Prahu a české publikum pokaždé velice dobré vzpomínky.”

V nedávném interview pro TV Prima, který s ním v Praze během nahrávání s Českým národním symfonickým orchestrem vedl Libor Bouček, hovořil krásně o tom, jak je klasická hudba a kultura obecně důležitá pro duševní i duchovní rozvoj. Svému publiku, a zejména pak mladým lidem, poslal tento důležitý vzkaz: „Bez kultury by lidstvo upadlo do ignorance, to vede k tomu, že se lidé stávají otroky něčeho nebo někoho, to je velmi nebezpečné. … Studujte, učte se, snažte se věci pochopit, pochopit svět, dívat se na něj nezaujatým pohledem, snažte se toho vstřebat co nejvíce.”

Andrea Bocelli vystupoval za svoji kariéru nejen pro miliony nadšených posluchačů v největších koncertních sálech a operních domech světa, ale také pro papeže, prezidenty i královskou rodinu, a prodal téměř 100 milionů hudebních nosičů. Bocelli je držitelem mnoha ocenění, mj. Zlatého Globu, sedmi Classic Brit Awards a sedmi World Music Awards, šestkrát byl nominován na cenu Grammy a šestkrát na cenu Latin Grammy. Od roku 2010 září jeho hvězda na Hollywoodském chodníku slávy. Přesto zůstává skromným a milým člověkem, který se mimo svoji oslnivou pěveckou kariéru věnuje také nadaci Andrea Bocelli Foundation, jež má za cíl pomáhat sociálně i zdravotně hendikepovaným lidem po celém světě.

Za album Sì (2018), intimní sbírku písní, která oslavuje lásku, víru a rodinu, byl Andrea Bocelli nominován na cenu Grammy. O dva roky později umělec vydal u značky Sugar/Decca dech beroucí album Believe, oslavující sílu hudby a její konejšivý, uklidňující vliv na lidskou duši. Koncept, jenž stojí za titulem alba Believe /věřit/ tvoří tři slova“, vysvětluje Bocelli, „jsou to víra, naděje a dobročinnost. Věřit /to believe/ znamená naslouchat, obracet se k nebesům uvnitř každého z nás, snažit se o dosažení toho nejúžasnějšího, ba jediného možného stavu bytí, kterým je život v harmonii s ostatními lidskými bytostmi i se světem jako takovým, život prožitý poeticky (t.j. pro vyšší dobro) a duchovně. Hudba pak může být naším průvodcem na této cestě.